Selam
1.soru
545=5/5
545÷5=109
109×3=327
545-327=218
1)A
2.soru
Anne+Baba=9/9
47+43=90
90÷9=10
10×2=20
2)B
3.soru
45÷5=9 yolcu iniyor
45-9=36 yolcu kalıyor.
36÷6=6 yolcu iniyor.
36-6=30 kalan yolcu sayısı
3)C
4.soru
300÷3=100 inek
300÷4=75×2=150 koyun (sayısı en çok hayvan)
100+150=250
300-250=50 tavuk (sayısı en az hayvan)
150-50=100
4)D
5.soru
650=2/6 ise
6/6=?
650÷2=325
325×6=1950 (aylığın tamamı)
5)B
6.soru
1 ve 2 arasında olduğu için,
C ve D'yi eledik.
5 aralık var ve B, 3.aralıkta
O zaman 1 tam 3/5
6)A
7.soru
5 saat+3 saat= 8 saat
25 dakika+46 dakika= 71 dakika
71-60=11 dakika
8 saat+60 dakika (1 saat)= 9 saat 11 dakika
7)C
8.soru
Bahçenin alanı: 90.40=3600 metrekare
3600÷6=600 fidan
600×4=2400 fidan parası
Dikim parası=600
2400+600=3000
8)D
9.soru
15×15=225 metrekare
225×60=13.500 fayansların parası
13.500+3250=16.750
9)A
10.soru
13 Mart 2017-25 Ağustos 2016=200 Gün
Bir ay=30 gün
6.30=180 gün
200-180=20 gün (yaklaşık)
6 ay 15-20 gün
10)B
iyi dersler..