Soru: Kelime oyununda, öğrencilere bir kelime yazılı kart verilecek. Bu kelimeden bir harf değiştirilerek bir başka kelime türeltilecektir. Tüm adımlara bir harf değiştirilerek devam edilecektir. BUNA GÖRE AŞAĞIDAKİ OYUN KARLARINDA HANGİ İSTENENE UYGUN OLARAK TAMAMLANMIŞTIR? A) Tanım --> Tanık --> Kanıt --> KayıtB) İftar --> Rıfat --> Tarım --> Yarım C) Katip --> Hatip --> Patik --> KitapD) Masal --> Yasal --> Yatak --> Yatık Arkadaşlar lütfen anlatarak cevaplayın​

Cevaplar 2

Cevap:

Cevap:

B

Açıklama:

anladığım kadarıyla tüm adımlarda bir harf değiştitilecekise

A , tanık ve kanıt kelimelerinin iki harfi farklı bu yanlış

B, bütün kelimeler kurala uygun

C, hatip ve patik kelimelerinde iki harfi farklı

D, yasal ve yatak kelimelerinde iki harfi farklı

Cevap: Merhaba

A seçeneğine bakalım:

1. Kelime Tanım.Tanım kelimesinden sonra Tanık kelimesi gelmiş ve son harf değiştirilmiştir. Tanık kelimesinden sonra Kanıt kelimesi gelmiş ama Tanık ve Kanıt kelimelerindeki harfler aynı hiç değiştirilmemiş bu yüzden diğer kelimeye bakmaya gerek yoktur ve A seçeneği elenir.

B seçeneğine bakalım:

1. kelime İftar. İftar kelimesinden sonra Rıfat kelimesi gelmiş ve İftar kelimesindeki "i" harfi yerine Rıfat kelimesine "ı" harfi gelmiştir. Rıfat kelimesinden sonraki kelime Tarım'dır. Rıfat kelimesindeki "f" harfi yerine Tarım kelimesine "m" harfi gelmiştir. Son olarak Tarım kelimesinden sonra Yarım kelimesi gelmiştir ve Tarım kelimesindeki "t" yerime "y" harfi gelmiştir. Bu yüzden B seçeneği doğrudur.

C seçeneğine bakalım:

1. kelime Katip. Katip kelimesinden sonra Hatip kelimesi gelmiştir ve 1. kelimede "k" yerine "h" harfi geçmiştir. Hatip kelimesinden sonra ise Patik kelimesi gelmiştir ve Hatip kelimesindeki "h" yerine "p" harfi eklenmiştir. Patik kelimesinden sonra ise Kitap gelmiş ve bu kelimelerde hiç harf değişikliği olmamıştır. Bu yüzden c seçeneği elenir.

D seçeneğine bakalım:

1. kelime Masal. Masal kelimesinden sonra Yasal gelmiştir ve "m" yerine "y" harfi gelmiştir. Yasal kelimesinden sonra ise Yatak kelimesi vardır ve Yasal kelimesi ile Yatak kelimesi arasında bir tane harf değil iki harf değiştirilmiştir. ve son kelimeye bakmaya gerek yoktur. Bu yüzden D seçeneği de elenir.

cevap >> B seçeneğidir.

iyi dersler

# XxCherryQuenxX [ rehberim]

# Zeynep

Cevabı biliyor musunuz? Buraya ekleyin!

Cevabı bulamıyor musunuz?

Google ile giriş yap

veya

Şifrenizi mi unuttunuz?

Hesabım yok ve şunu yapmak istiyorum: Kayıt ol

Bir dil veya bölge seçin
How much to ban the user?
1 hour 1 day 100 years